The Beatles

1. august 2011 at 15:00 | Anabell |  Legend
Jo, sou legenda. Beatles.
Beatles_-_abbey_road_large

Sice od nich neznám moc písniček, dobře znám jenom jednu,ale rozhodně jedobráa plánuju poslouchat i další. Zní to stylově když řeknu že poslouchám Beatles, ne?The Beatles

The Beatles byla anglická rock'n'rollová kapela z Liverpoolu. Jejími členy byli John Lennon ,Paul McCartney , George Harrison a Ringo Starr .Patří mezi komerčně nejúspěšnější a kritiky nejuznávanější kapely v historii populární hudby. Hudba Beatles je dodnes hraná a oblíbená po celém světě. Když renomovaný hudební časopis Rolling Stone v roce 2003 sestavil žebříček nejlepších alb v dějinách populární hudby, Beatles se do první desítky dostali celkem čtyřikrát .
Beatles jsou podle RIAA, která je na základě prodeje singlů a alb v Americe označila jako nejvíce prodávanou kapelu v historii, nejprodávanějším hudebním uskupením v historii Spojených států amerických. Ve Velké Británii vydali Beatles více než 40 různých singlů, alb a desek, které se vyšplhaly na první místo hitparád. Tento komerční úspěch se opakoval v mnoha dalších zemích. Jejich nahrávací společnost EMI odhadla, že do roku 1985 prodali přes miliardu desek a kazet po celém světě. V roce 2004 umístil časopis Rolling Stone Beatles na první místo v seznamu 100 největších umělců v historii. Podle časopisu pomohla jejich novátorská hudba a kulturní vliv charakterizovat 60. let a jejich vliv na populární kulturu je patrný ještě dnes.

Zdroj: Wikipedie.cz
 


Comments

1 Mileycyrus-team | Web | 1. august 2011 at 20:19 | React

Ahoj.. berieme ťa za Affs.. môžeš si nás zapísať :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama